Kolory drzwi wejściowych

Popularne kolory drzwi

Drzwi frontowe to oblicze Twojego domu, to pierwsza rzecz, którą goście zobaczą i zauważą. Wejście wiele mówi o twojej osobowości i tym, czego ludzie będą oczekiwać, kiedy wejdą do twojego domu. Jest to również miejsce, w którym wielu właścicieli domów często czuje, że mają nieco więcej swobody w szaleństwie z kolorem. Ludzie często wybierają tło dla swoich drzwi wejściowych, których nie wybraliby dla ścian wewnętrznych.

Co więc mówią o tobie twoje drzwi wejściowe?

1. Jasne i odważne kolory

Jeśli chcesz wyraziste drzwi frontowe, żywe barwy, takie jak różowy, żółty, turkusowy lub czerwony, mogą stworzyć oszałamiające wejście do domu, nawet w szary dzień. Nigdy nie powinieneś unikać odwagi i pewności w doborze kolorów drzwi wejściowych, jest to pierwsze wrażenie, jakie robisz, gdy ludzie odwiedzają Twój dom, więc jest to doskonała okazja do zaprezentowania swojej osobowości i naprawdę dodania uroku. Bogaty fiolet może nadać Twojemu domowi nowoczesny charakter i naprawdę przyciąga wzrok, podczas gdy gorzka pomarańcza to przyjemna i przyjazna opcja kolorów.

2. Kolory łączone

Jeśli chciałbyś aby drzwi miały charakter, ale bez krzykliwej ostrości - wybierz kolor łączony. Na przykład burgund to świetny wybór dla tych, którzy szukają zainteresowania bez intensywności prawdziwej żywej czerwieni. Ceglana czerwień to nieco bardziej nowoczesne spojrzenie na bordo, z czerwienią w kolorze najbardziej osobowości! Innym rozwiązaniem będzie turkusowy łączący niebieski z zielonym. Ta barwa jest świeża, nowoczesna i doskonale komponuje się z jasnymi fasadami.

3. Neutralne i szarości

Jeśli nie lubisz ryzykować i wolisz bezpieczne wyjście, szarości, lub zielenie są klasyczne i wyrafinowane. Szary pasuje do różnych projektów domów - czy to tradycyjnych czy nowoczesnych. W ten sam sposób, w jaki jest trend w szarościach i pastelach do wnętrz, ludzie również zwracają się do tych popularnych odcieni na zewnątrz domu.

4. Zielona szałwia i błękity

Kolor, który wybierzesz dla swoich drzwi wejściowych, może poprawić estetykę domu i uzupełnić wygląd zewnętrzny całego domu. Wybór koloru, takiego jak szałwia, który czerpie inspirację z naturalnych palet, może pięknie komponować się z otaczającą zielenią na zewnątrz. Wesołe błękity wyglądają dobrze wszędzie, szczególnie na białej fasadzie lub lekkich holenderskich drzwiach. Obiecuje natychmiastowy uśmiech przy samym wejściu.

5. Ciemnoniebieskie drzwi

Jeśli zdecydowałeś się omijać intensywne kolory i wybrać coś bardziej klasycznego, doskonałym wyborem będzie zastosowanie ciemnych kolorów, takich granat. Te odcienie są eleganckie i gustowne. Aby uzyskać bardziej tradycyjne wykończenie, zastosuj wysoki połysk. Natomiast chcąc uzyskać relaksujący efekt, zewnętrzne wykończenie powinno być w delikatniejszych tonach.

6. Czarne drzwi

Czarne drzwi - takie jak ta klasyczna czarna sukienka - dodają natychmiastowego rozróżnienia Twojemu domowi, niezależnie od tego, czy jest to mały domek, czy dwupiętrowy budynek. Czerń jest odważna ale należy zapewnić wystarczającą ilość naturalnego światła wokół drzwi. Ciemne odcienie działają na dwa sposoby. Otocz je dużą ilością białych wykończeń, aby uzyskać wyrazisty wygląd, lub otocz je ciemnymi szarościami, aby uzyskać romantyczny, nastrojowy wygląd.

7. Białe drzwi

Niektórzy mówią, że biały to nie kolor. Ale biały nigdy się nie zestarzeje, zawsze klasyczne białe drzwi wejściowe będą modne. Biel rozjaśnia również ciemną powierzchnię zewnętrzną. Jeśli wybierasz biało-białą paletę zewnętrzną, wybierz nieco głębszą biel drzwi niż ściany budynku, aby nadać jej pewien wymiar. Niech drzwi zewnętrzne sprawią, że goście będą mile widziani. Korzystając z jednego z tych popularnych kolorów drzwi wejściowych, możesz zwiększyć swój urok dzięki odrobinie swojej osobowości.